Prečo fotiť svadobné portréty až po svadbe

Aj keď je pre nás fotenie v iný ako svadobný deň ďalšou časovou investíciou, možno námahou znovu sa nalíčiť a upraviť, aj tak premýšľame, či to nestojí za to. Tu je 5 dôvodov, ktoré však presvedčia.

#1. Vyhnete sa časovému stresu v deň svadby

Odbudne vám skoré vstávanie a naháňanie sa. Nemusíte sa stresovať s plánovaním presunov na fotenie a nemusíte sa ani unaviť pózovaním, keď si o chvíľu máte povedať svoje najkrajšie áno.

#2. Môžete si zvoliť krásne miesto fotenia bez ohľadu na to, kde je svadba

Ak existuje niekto, kto by vás naozaj rád zobral na najkrajšie miesta tejto planéty, tak je to váš profesionálny fotograf  :)) Tie však väčšinou nie sú veďla toho pekného kaštielika, kde budete mať svadbu. Niekedy je to možno aj hodina – dve cesty.

 

#3. Môžete sa fotiť v čase, kedy je najkrajšie svetlo a západ slnka (alebo aj v noci)

Najčastejší čas fotenia vo svadobný deň je okolo obeda, kedy býva najnepríjemnejšie, najostrejšie a najhorúcejšie slnko. Na fotografiách sa buď potíte, źmúriťe alebo trpíte všetci. Užíva si to len váš šofér, ktorý čaká v aute s klímou. Pamätajte, že najlepší čas na fotenie je pred západom slnka.

 

#4. Fotenie si užijete bez stresu a nepokazí vám ho ani počasie.

Výhodou fotenia v iný deň je, že ho viete kvôli počasiu presunúť oveľa jednoduchšie. Na rozdiel od svadby, ktorú nepresuniete.

 

#5. Vzniknú omnoho krajšie, uvoľnenejšie fotografie a zaručene ich bude viac ako keby sa fotilo v svadobný deň.

A to len preto, lebo máte viac času na presuny. Dokonca sa môžete prezliecť do popolnočných šiat a môžete vymyslieť aj niečo špeciálne – vyjsť na krásny výhľad, urobiť si dlhšiu prechádzku v lese. Zároveň Vás nebude trápiť, ak tie šaty predsalen už trošku zašpiníte a fotením môžete stráviť aj viac času, než bolo vyhradené vo svadobný deň.

Zdieľať: